Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 30. srpna 2017

Kerner, Sylvánské zelené
a Chardonnay z Vinařství HANZEL v prodeji

br /> Pokud jste netrpělivě čekali na oblíbené odrůdy z našeho sesterského Vinařství HANZEL, tak jste se právě teď dočkali! Do prodeje totiž pouštíme Kerner, Chardonnay a Sylvánské zelené z ročníku 2016. Všechna tři vína vyzrála do pozdních sběrů a sklepmistr Vinařství HANZEL František Kabela z nich připravil suchá až polosuchá vína. Chardonnay nazrávalo v novém dubovém sudu, Kerner si zase "poležel" v sudu vyrobeném z akátového dřeva přímo ze Znojemska. Ten mu dodal překrásné tóny akátového medu.Aktuální ceník Vinařství HANZEL si můžete stáhnout ZDE, nebo z přílohy tohoto mailu.


Dvě novinky představuje i Vinařství LAHOFER, a to polosladké Rulandské šedé, ročník 2016 z viniční tratě Šác a suchý Ryzlink rýnský v pozdním sběru, který téměř rok nazrával v našem vinařství. Díky delšímu ležení v něm teď dominují tóny lipového květu a meruňkového kompotu zvýrazněné minerálními až petrolejovými podtóny. Nový ceník Vinařství LAHOFER najdete TADY a rovněž v příloze tohoto mailu.

Všechna nová, ale i starší vína můžete objednávat na e-mailu objednavky@lahofer.cz.


Ke konci srpna nás velmi potěšily výsledky Národní soutěže vín znojemské vinařské podoblasti. Vinařství HANZEL si totiž odnáší titul za NEJLEPŠÍ KOLEKCI, když z devíti přihlášených vzorků postoupily všechny do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a titul absolutního Šampiona. Rulandské modré, Kerner a Rulandské šedé získalo navíc zlatou medaili, Rulandské bílé přidalo stříbrnou.
Vinařství LAHOFER má ze stejného hodnocení pět zlatých medailí a čtyři stříbrné medaile.
Více o znojemské nominační soutěži najdete ZDE.

... a s blížícím se zahájením sklizně hroznů přikládáme tip na narozeninový, nebo třeba už i vánoční dar pro milovníky vína - zážitkový dárek v podobě našeho projektu "Mějte svoji hlavu". Obdarovaný se při čtyřech akcích za rok může přímo ve vinohradu u romantického hrádku Lampelberg přiučit, co a proč v danou roční dobu ve vinici děláme a sám si to i prakticky vyzkoušet. A protože po práci vždy nabízíme i legraci, tak po "dřině" ve vinohradu připravíme pokaždé i bohatý raut a samozřejmě degustaci našich vín. Více o projektu včetně on-line nákupu dárkového poukazu najdete na www.mejtesvojihlavu.cz. Těšíme se na nové patrony hlav vinné révy u Lampelbergu!