Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 27. září 2018
První Ryzlink rýnský z Královské řady VOC Znojmo


Vinařství HANZEL vůbec poprvé ve své historii uvádí do prodeje Ryzlink rýnský z exkluzivní Královské řady VOC Znojmo. Vína Královské řady, která mohou být pouze z odrůdy Ryzlink rýnský, procházejí dvěma komisemi pro rozhodnutí a mohou být zatříděna nejdříve po 33 měsících od data ověření hroznů. Na trh jsou uváděna vždy 28. září na svatého Václava, patrona vinařů. I my začneme vaše objednávky tohoto mimořádného vína vyřizovat od zítřejšího dne.Kromě královského Ryzlinku rýnského najdete v novém ceníku Vinařství HANZEL i další novinku, a to polosuchý Tramín červený v pozdním sběru. Příznivci tohoto typu vína ocení výraznou a typickou vůni medu, čajových růží, zázvoru a liči, kterou v chuti provází svěží šťavnatá kyselinka a meruňkový džem.

K aktuálnímu ceníku z Vinařství HANZEL připojujeme i nový ceník Vinařství LAHOFER.


2 zlaté a 14 stříbrných z AWC Vienna

Skupina LAHOFER sbírala medaile na největší světové výstavě vín – AWC Vienna. Vinařství HANZEL získalo dvě zlaté, pět stříbrných a jeden diplom, u Vinařství LAHOFER degustátoři ocenili všech devět zaslaných vzorků stříbrnou medailí.
„U obou našich vinařství bodovala vína napříč spektrem, tedy od suchých, reprezentovaných především víny VOC Znojmo, až po ta sladká. Nejvýše hodnocenými našimi víny byla sladká vína Muškát žlutý a PálavaVinařství HANZEL, která se mohou pyšnit zlatými medailemi. Především Pálava tak letos boduje na jedné velké soutěži za druhou. Kromě Vídně si už odvezla zlatou medaili ze slovenské MUVINY Prešov, stříbrnou z Czech International Wine Competition Oenoforum v Brně a zlatou z nominační výstavy znojemské podoblasti do Národního salonu vín ČR,“ sdělil obchodní a marketingový ředitel skupiny LAHOFER Daniel Smola.

 

Rajská vinice hlásí: SKLIZENO a ZAVŘENO

V uplynulých dnech jsme sklidili hrozny z Rajské vinice v centru Znojma a můžeme nahlásit: máme dobře zaděláno na nový krásný ročník Cuvée Rajská z odrůd Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon. Další zprávou je, že se v Rajské vinici, stejně jako na Lampelbergu, pro letošní rok uzavřely degustační altány, které pro návštěvníky znovu otevřeme v roce 2019 pravděpodobně v květnu. Fotky z Rajské vinice pro nás fotil Michal Schneider. Více krásných snímků ze sběrů hroznů na Rajské vinici najdete na našem facebookovém profilu ZDE.