Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 14. června 2018
Ocenění ze světa a pětice novinek z Vinařství LAHOFER


Velkou radost nám v posledních týdnech udělala nová ocenění našich vín z prestižních zahraničních výstav.
Dvě stříbrné jsme za Ryzlink rýnský, VOC Znojmo 2016 a LAHOFER Rosé 2017 získali v Londýně na Decanter World Wine Awards. Ze stejné výstavy je i bronzová medaile pro sladký Muškát moravský. Bronzovými medailemi se mohou chlubit i polosuché Neuburské, pozdní sběr 2017 a rovněž polosuché Rulandské šedé, pozdní sběr 2017, která ocenili porotci výstavy International Wine Chalenge rovněž v Londýně. Kromě Velké Británie jsme ale bodovali i v Polsku a Číně. Z jedné z největších polských výstav, Galicja Vitis v Krakově, máme zlatou pro kabinetní Svatovavřinecké Rosé 2017. A v čínské Šanghaji ocenili titulem Selection SIAL Innovation náš LAHOFER červený Sladký, vyrobený z odrůdy André s přidáním čistého přírodního hroznového moštu.

Všechna vína si můžete objednat a poté i ochutnat na našem partnerském e-shopu www.vinotrh.cz, nebo přímo přes e-mail objednavky@lahofer.cz.

V našem aktuálním ceníku ale najdete i zcela nová vína: z ročníku 2017 jsou to polosladký Muškát moravský, sladká Pálava ve výběru z hroznů a v lahvích Bordo za přátelských 109,-Kč pak kabinetní, suchý Müller Thurgau a červené André. Pětici noninek doplňuje Rulandské bílé v pozdním sběru ročníku 2016, které jsme nechávali v našem vinařství delší dobgu nazrávat, čímž získalo plné tělo a intenzivní chuť připomínající lískové oříšky a rynglový kompot.Už tuto neděli, 17. června, pořádáme první projížďku dlouhé trati LAHOFER Author Cupu 2018 pro veřejnost. Pod vedením autora trasy Martina Vojtěcha z Cyklo Mikulášek startujeme v devět hodin ráno od recepce Kempu Pláž Vranovská přehrada.Další veřejné projížďky padesátikilometrové trati plánujeme na 15. července a 5. srpna. Místo a čas zahájení vyjížďky jsou vždy stejné.

Ještě do tohoto pátku, tedy 15. června, mohou zájemci využít zvýhodněné startovné ve výši 300,- Kč. On-line registrace běží na webu www.lahocup.cz v sekci "Informace závodníkům - On-line přihláška".


V souvislosti s účinností Obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR) bychom vás rádi informovali o našich zásadách zpracování a ochrany osobních údajů, které naleznete na webových stránkách naší společnosti. ZDE pro Vinařství LAHOFER a ZDE pro Vinařství HANZEL se dozvíte veškeré potřebné informace o zpracovávání Vašich osobních údajů a jejich ochraně.