Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 18. 11. 2021
Podruhé finále Vinařství roku,
poprvé "betonové" víno


Hned několik příjemných novinek přinesl začátek nového týdne. Vinařství LAHOFER se podruhé za sebou stalo finalistou prestižní vinařské soutěže Vinařství roku. A na trh uvádíme nová netradiční vína - vůbec poprvé třeba Ryzlink vlašský řady WAVE BETON, který nazrával 9 měsíců v betonovém "vajíčku".Toto víno je naším prvním školeným v betonovém tanku, ve kterém nazrávalo 9 měsíců. Jeho medově zlatá barva láká k dalšímu poznávání – vůně se postupně rozvíjí od tónů čerstvé slámy a lískového oříšku po aroma kandovaného exotického ovoce doplněné o líbeznou medovost. V chuti se harmonicky snoubí odrůdovost Ryzlinku vlašského s minerálním charakterem získaným právě ležením v tanku z neupraveného betonu, které navíc vínu dodává mohutnější a bohatší tělo. 

Milovníky komplikovanějších vín jistě zaujme i naše historicky druhé víno řady WAVE ART, do které zařazujeme to nejlepší z umění našeho sklepmistra Jirky Lancmana. Tentokrát si můžete vychutnat extra suchý Tramín červený (0,1g zbytkového cukru), který devět měsíců zrál v dubovém sudu, což ještě zvýraznilo jeho výraznou kořenitost. 

Neméně zajímavé je Veltlínské zelené z Vinařství HANZEL z prestižní řady DNA. Osmnáctiměsíční zrání v sudu z kaštanu jedlého vtisklo charakteristické lehce kořenité a pepřnaté vůni veltlínu znamenitý mandlový výraz doplněný o tóny jedlých kaštanů a marcipánu. 

Po čase se navíc do ceníku Vinařství LAHOFER vrací hroznový LAHOmošt. 100% hroznová šťáva je vyrobena výhradně z čerstvě lisovaných hroznů bez přidaných cukrů, aromat a barviv.


Všechna vína lze objednávat na objednavky@lahofer.cz,na našem partnerském e-shopu vinotrh.cz či u našich partnerů.
Podruhé v posledních dvou letech se Vinařství LAHOFER probojovalo do finále prestižní vinařské soutěže Vinařství roku. Devět finalistů v celkem třech kategoriích zveřejnili na začátku týdne pořadatelé soutěže. Vinařství LAHOFER je mezi trojkou adeptů na vítězství v kategorii Velká vinařství, tedy producentů vyrábějících více než 250.000 litrů vína za rok. Právě tuto kategorii Vinařství LAHOFER vloni vyhrálo.
 
„Marketingově nám úspěch v loňském ročníku přišel velmi zajímavý. Na samotný vrchol jsme ale vloni nedosáhli. O titul absolutního vítěze se tak chceme zkusit poprat i letos,“ popsal důvody opakované účasti v soutěži obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.
 
Celý proces hodnocení bude završen 27. ledna, kdy budou vyhlášeni vítězové ve třech soutěžních kategoriích a absolutní vítěz VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021. Slavnostní vyhlášení bude tradičně moderovat Marek Eben.


Tradniční vánoční krabice z našich vinařství

Dopřejte si Vánoce s našimi víny, nebo je darujte jako sety v originálních dřevěných obalech.Vinařství LAHOFER:
Veltlínské zelené, VOC Znojmo - Královská řada
LAHOmošt
Tramín červený, polosuchý
Zweigeltrebe, suché
Neuburské, suché
Rulandské šedé, polosladké

----------------------------------
CENA setu včetně dřevěné odnosky
a dopravy po ČR: 1.400,- Kč

 


Vinařství HANZEL
Rotgipfler, suché
Sauvignon Gris, suché
Chardonnay, polosladké
Ryzlink rýnský, polosuché

--------------------------------------
CENA setu včetně dřevěné bedýnky
a dopravy po ČR: 1.040,- Kč


Obě vánoční krabice můžete objednávat na objednavky@lahofer.cz.

Tipy na dárky pro milovníky vín

Sixshooter

U sady šesti lahvinek jsme se inspirovali tradičním koltem - americkým šestiraňákem. Náš Six Shooter je nabitý lahodnými náboji, se kterými se budete cítit bezpečně v každé situaci. Jsou skladné, praktické a jednoduše vždy po ruce, připravené k rychlé akci. K dostání v naší LAHOtéce a na e-shopu vinotrh.cz. Cena za sadu je 390,- Kč plus dopravné.


Vínnotes