Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 7. 5. 2021
Nová vína VOC Znojmo
(a nejen ta) v prodeji!


Trojice Sauvignonů a cuvée Rajská jsou nově zatříděnými víny skupiny LAHOFER v apelačním systému VOC Znojmo. V prodeji jsou tradičně od 8. květnaZatímco cuvée Rajská z Rajské vinice ve Znojmě bylo vyrobeno ve velice omezeném množství a bude tudíž k prodeji pouze v sezoně v degustačním altánu v Rajské vinice, v infocentru VOC Znojmo ve Vlkově věži, v Hotelu LAHOFER ve Veselé ulici a již nyní i v LAHOtéce v nové budově Vinařství LAHOFER, ostatní tři novinky VOC můžete ode dneška objednávat přes e-mail objednavky@lahofer.cz, na e-shopu www.vinotrh.cz, v LAHOtéce a posléze i u našich obchodních partnerů.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER rozšířilo svůj sortiment nejen o dva Sauvignony VOC Znojmo (suchý vyniká intenzivní ovocnou vůní po vyzrálé broskvi a černém rybízu zatímco polosuchý nabízí škálu chutí po jostě, bílém rybízu či nektarince), ale i o suché Veltlínské červené rané ročníku 2019 naší základní řady BASE.

Vinařství HANZEL

Ještě větší spektrum aktualit představuje Vinařství HANZEL. Kromě již zmíněného Sauvignonu VOC Znojmo (suchý, jeho jemné ovocné vůni dominují tóny bělomasé broskve doplněné o lehké aroma květu hluchavky) stojí za pozornost především odrůda Sauvignon Gris, která nám ve vinici Volné pole dala vůbec první úrodu a tedy panenské víno. Sauvignon šedý je odrůdová mutace Sauvignonu Blanc, s nímž má podobný charakterový projev. Osloví vás barvou lipového květu, upoutá vůní josty a jemným citrusovým aromatem.

Bez povšimnutí by ale rozhodně neměl zůstat ani polosuchý Muškát žlutý z vinice Šác - mohutné, extraktivní víno s vysokou viskozitou, barvou lipového květu a vůní s mocnými medově limetkovými a fialkovými tóny. 

A jako bonbónek na závěr potěší milovníky vín s vyšším zbytkovým cukrem polosladké Chardonnay z Lampelbergu - hledat v něm můžete přitažlivé jemně medové tóny, stopy badyánu a vyzrálého kiwi.

Festival VOC Znojmo:
přesunut na 4. záříFestival vína VOC Znojmo se kvůli protiepidemickým vládním opatřením přesouvá z tradičního 8. května na 4. září 2021.  
„Místo konání, program a gastronomickou nabídku zveřejníme s blížícím se 4. zářím. Festival vína VOC Znojmo se bude konat v režimu dle aktuálních vládních nařízení. O bližších podrobnostech budeme včas informovat. Doporučujeme sledovat web www.vocznojmo.cz, Facebook a Instagram VOC Znojmo,“ upřesnil v tiskové zprávě sdružení VOC Znojmo jeho předseda František Koudela.  
Loňským ročníkem se můžete inspirovat na https://www.youtube.com/watch?v=ZeBu6yWHWHc


Vlkova věž se otevřela veřejnostiJiž 9. sezónu odstartovalo na prvního máje Informační centrum sdružení VOC Znojmo ve Vlkově věži. V nabídce jsou vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či jejich cuvée všech vinařů spolku VOC Znojmo. Pro návštěvníky je otevřeno přízemí Vlkovy věže, a to za podmínek, které vládní opatření dovolují.