Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 12. 10. 2021
Nabito! Královské VOC, Six Shooter a adventní kalendář


Vůbec poprvé mohou milovníci vyzrálejších vín ochutnat královské Veltlínské zelené VOC Znojmo. Od roku 2013 se speciální královskou zlato-červenou medailí mohla honosit pouze vína VOC Znojmo odrůdy Ryzlink rýnský. Od letošního roku jsou to i veltlíny a sauvignony. Jedním z prvních zatříděných vín odrůdy Veltlínské zelené do královské řady VOC Znojmo je i naše šarže 14419, která 18 měsíců nazrávala v akátových sudech. „Jeji výraznou minerální vůni doplňují tóny akátového medu, které se dokonale snoubí s typickou kořenitostí veltlínu ročníku 2019 a mandlovou hořčinkou v jejím závěru,“ pochvaluje si harmonickou vyrovnanost vína jeho tvůrce, sklepmistr Vinařství LAHOFER Jiří Lancman. „Baví mě na něm jedinečná souhra písčitého minerálního podloží viniční trati Vinohrady ke Křídlůvkám s ležením na akátovém sudu. Ta je navíc umocněna tím, že jak hrozny, tak dřevo, z nějž byly sudy vyrobeny, pochází ze Znojemska.“

Vína královské řady se podle regulí zatřiďují nejdříve 18 měsíců od sběru hroznů, školí se v sudu nebo v betonu a následně zrají na lahvi. Díky tomu dosahují vyšší úrovně, jsou mohutnější, s dlouhotrvající perzistencí, jedinečná ve vůni i chuti.

Dalšími novinkami v naší nabídce vín VOC Znojmo (tentokrát již standardní řady) jsou suchý Ryzlink rýnský (šarže 19920) a Veltlínské zelené (šarže 22220). Vinařství HANZEL přispělo do kolonky "novinky" suchým červeným Blauburgerem ročníku 2019.

Zcela nově můžete ale sáhnout i po lahvičkách o objemu 0,187l, ve kterých aktuálně nabízíme Svatovavřinecké a Veltlínské zelené. Tato vína lze zakoupit jen po celých kartonech, tedy po násobcích 25 ks.Malé lahvičky o objemu 0,187l objevíte i v našich dvou nových, složených produktech.

U sady šesti lahvinek jsme se inspirovali americkým šestiraňákem. Náš Six Shooter je
 nabitý lahodnými náboji, se kterými se budete cítit bezpečně v každé situaci. Jsou skladné, praktické a jednoduše po ruce, připravené k rychlé akci. K dostání v naší LAHOtéce a na e-shopu www.vinotrh.cz. Cena za sadu je 390,- Kč plus dopravné.
A připomínkou pomalu se blížícího adventu je náš vinný adventní kalendář. S ním se od začátku prosince můžete pomalinku, lahodně a po malých dávkách propít až ke Štědrému dni! Napomůže vám k tomu právě našich čtyřiadvacet malých lahvinek s dvanácti různými kvalitními víny z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL. Cena tohoto setu je 1.996,- Kč + dopravné ve výši 150,- Kč. K dostání je i v naší LAHOtéce přímo ve vinařství.