Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 16. dubna 2021
2x LAHOFER, 2x HANZEL: nová vína v naší nabídce


Muškát moravský, Neuburské, Rulandské šedé a Ryzlink rýnský - to je výčet novinek, které najdete v aktuální nabídce Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL. Ročníkem i přívlastky se přitom jedná o široké spektrum vín.


Od pondělí 12. dubna můžete v naší LAHOtéce opět nakupovat všechna vína z produkce Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL. Otevřeno pro vás máme denně od 9:00 do 17:00 hodin. Do uvolnění vládních protiepidemických opatření můžeme zatím nabízet pouze vína v lahvi, nikoliv tedy vína do skleničky nebo například kávu. Ilustrační foto

Začněme novým ročníkem 2020. Vinařství LAHOFER z něj nově nabízí polosladký Muškát moravský v pozdním sběru z vinice Volné pole u Hostěradic. Vyšší zbytkový cukr spolu s výraznou extraktivností dělají z tohoto vína neodolatelné lákadlo pro milovníky sladších vín. Poutavou třpytivou barvu po lipovém květu doprovází vůně bezu a vyzrálých meruněk, plnou a šťavnatou chuť evokující meruňkový kompot dokreslují svěží citrusové tóny a dlouhá perzistence.

Spolu s tímto vínem najdete v ceníku Vinařství LAHOFER ještě Neuburské z ročníku 2018, u kterého jsme s uvedením na trh čekali na ideální dobu nazrání v lahvi. A ta přišla právě nyní. Extraktivní chuť, která je podpořena vyšším obsahem přírodního zbytkového cukru v kombinaci s výraznější kyselinkou, přechází do zeleného jablíčka s rozinkovým až medovým závěrem. 

I ve Vinařství HANZEL najdete nově vína odrůd, která si žádají delší ležení na lahvi. Polosuché Rulandské šedé z vrbovecké vinice Šác je díky tomu harmonické víno, jehož jiskrná žluto-zelenkavá barva vyzráváním získala na intenzitě. V plné vůni hledejte nasládlé ovocné tóny hrušky, medu, pomerančové kůry, másla a chlebovinky. Chuť je pro tuto odrůdu typická: plná, minerální, výrazně extraktivní, se stopami medu, kandovaného ovoce a jemně slaným závěrem.

A milovníky skutečně vyzrálých "ryňáků" jistě potěší Ryzlink rýnský ročníku 2018 zatříděný do apelačního systému VOC Znojmo. Přes svůj ročník působí víno velice svěžím dojmem doplněným zelenkavě zlatavou barvou s výraznou, lipově medovou vůní s tóny meruňkového kompotu a jemnými  minerálními nuancemi. V chuti najdete vyzrálé hrozny, pikantní kyselinku s ovocitým nádechem a zajímavým zbytkem cukru. Víno je plné, bohaté, elegantní, s ovocně minerálními tóny a dlouhou perzistencí. 

Všechna vína můžete objednávat přes náš e-mail objednavky@lahofer.cz, na našem partnerském e-shopu vinotrh.cz, nebo u našich obchodních partnerů.