Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 12. 11. 2020
Wave: nová výrobková řada Vinařství LAHOFER


Inspirováno "vlnou". Architektonickou vlnou nové budovy Vinařství LAHOFER, ale především: novou vlnou technologických možností. V naší původní výrobní hale jsme do roku 2019 vyráběli vína výhradně v nerezových tancích. Přestěhováním do nových prostor se možnosti výroby od roku 2020 podstatně rozšířily. Řada vín Wave prezentuje vína vyrobená ve Vinařství LAHOFER do té doby nevyzkoušenými metodami. Připravené jsou betonové tanky (BETON), dřevěné sudy (DŘEVO) a kvevri nádoby (KVEVRI). Prvním vínem nové řady Wave je ale Tramín červený, ročník 2019, který samostatně vyrobili naši mladí technologové (YOUTHLenka Havelková a Ondřej Kubic (na obrázku níže). Ti nechali hrozny vyzrálé do výběru z hroznů dvanáct hodin macerovat na slupkách, čímž zbarvili známou odrůdu do netradiční sytě oranžové  barvy, kterou v chuti podtrhují výrazné krémové až smetanové tóny.Nezůstali jsme ale u jediné novinky. V našem aktuálním ceníku najdete i další nová vína. Třeba nádherně botrytické a nazrálé Rulandské šedé ročníku 2018 ve výběru z hroznů, které už stihlo získat zlatou medaili ze znojemské nominační výstavy do Salonu vín České republiky 2021. Stejným oceněním se může pyšnit i další novinka - suchý Ryzlink rýnský, VOC Znojmo 2019 z viniční tratě U Hájku. Čtveřici novinek doplňuje polosladký Ryzlink vlašský 2018 ve výběru z hroznů.
Nová čísla šarží mají i nástupci LAHOFER Frizzante a Proosecco s totožnými základními hodnotami. Vánoční dárky pro vaše blízké

Potěšte své blízké, kamarády či kolegy, které "baví" víno, netradičním vinařským dárkem: celoročním zážitkovým, naučně-zábavným programem "Mějte svoji hlavu", nebo originálním vínnotesem na zapisování zážitků spojených s vínem či hodnocení přechutnaných vín. Objednávat můžete přes e-mail vino@lahofer.cz nebo on-line. Vínnotes ZDE a zážitkový dárek TADY.
Mladá vína a trička koupíte v LAHOtéce

Naše první vína ročníku 2020, mladý LAHOFER a mladá LAHOFERka, nabízíme k prodeji v LAHOtéce v naší nové budově na adrese Vinice 579 v Dobšicích - mapa ZDE. Udělat si k nám můžete příjemný výlet, potěšit se pohledem do dálky z naší vyhlídkové terasy a projít se mezi vinohrady. Jsme zde pro vás od pondělí do soboty vždy od 9:00 do 17:00 hodin včetně svátečního úterý 17. listopadu!

K mladým vínům si tu můžete přikoupit i trička inspirovaná letošní etiketou mladých vín (dámská XS - XL, pánská S - XXL). Cena jednoho trička je 250,- Kč. Mladá vína koupíte i on-line ZDE.