Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 7. 5. 2024
Májové radosti
Vinařství LAHOFER uvádí do prodeje suchý Sauvignon 2023 (š. 3323) nedávno zatříděný do apelačního systému VOC Znojmo a uplynulou sobotu představený na stejnojmenném festivalu. Má intenzivní ovocnou vůni charakterizovanou odstíny bílých broskví, angreštu a černého rybízu. Chuť se nese na podobné aromatické vlně, je šťavnatá a ovocná, s převládajícími broskvovými tóny, doplněná o lehce pikantní kyselinu.

Společně s ním přichází i jedinečné Cuvée Rajská 2023, VOC Znojmo (š. 2423) vyrobené z odrůd Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský pěstovaných na mimořádné viniční trati – Rajské vinici ve Znojmě. Do harmonického, komplexního profilu tohoto vína se promítly všechny tři odrůdy. Z veltlínu v něm najdete jemné kořenité tóny a stopu bílého pepře, černorybízové nuance přidal Sauvignon a ve šťavnaté chuti vyzrálého zeleného jablíčka s delikátním nádechem minerality objevíte Ryzlink rýnský.

Milovníky sladkých vín potěší Tramín červený 2023, výběr z bobulí (š. 8223) s obsahem zbytkového cukru 49,5 g/l. Zaujme vůní květů čajové růže s nádechem sladkého koření, chuť je sympaticky nasládlá a lehce kořenitá, ve spojení se šťavnatou kyselinou harmonická a svěží, doplněná o medově-ovocný tón v jejím závěru.

Vinařství HANZEL jako novinku představuje suché Rulandské bílé 2023, pozdní sběr (š. 7723). Víno, v jehož vůni vyniknou tóny lískového oříšku, meruňkových květů a sušeného ovoce, doplněné o jemnou máslovou stopu. V ústech je plné a harmonické, se šťavnatou kyselinou a vytříbenou chutí čerstvého rynglového kompotu.

Májová políbení

Máj je lásky čas a víno je láska, které je třeba se také věnovat. Udělejte si na něj čas a zastavte se k nám do vinařství. Až do neděle 12. května máte možnost vybírat z rozšířené nabídky našich vín rozlévaných po skleničce, kterou jsme obohatili o sedm nevšedních vzorků. A navíc „za hubičku“!

Tramín červený 2022, Wave Youth, polosuché (š. 6922) - víno vzniklé kupáží Tramínů červených, 12 měsíců zrálo v betonovém tanku

Rulandské modré 2023, Wave Sweet, polosladké (š. 9923) - červené víno s neobvyklým obsahem zbytkového cukru

Rulandské šedé 2020, Wave Art, extra suché (š. 14220) - 12 měsíců nazrávalo v sudu z francouzského dubu

Chardonnay 2020, Wave Kvevri, extra suché (š. 25820) - 6 měsíců leželo v hliněné amfoře

Svatovavřinecké 2021, Wave Kvevri, extra suché (š. 13021) - 9 měsíců leželo v hliněné amfoře

Prosecco Rosé 2022, extra dry (š. L22174) - oblíbené šumivé víno z Itálie v méně známé růžové variantě

Ryzlink vlašský 2021, brut (š. 11121) - ročníkový sekt vyrobený klasickou metodou druhotného kvašení v lahvi (méthode champenoise)


 

Bacchus Madrid 2024

Ve dnech 15. – 19. dubna se v hlavním městě Španělska, v paláci Casino de Madrid, konal pod patronací OIV již dvacátý druhý ročník jedné
z nejprestižnějších vinařských soutěží světa Bacchus Madrid.

Sladký Sauvignon ročníku 2023, výběr z hroznů (šarže 6423) z produkce Vinařství LAHOFER zde získal stříbrnou medaili.

Ochutnejte i vy toto oceněné víno!

Objednávat můžete na e-shopu vinotrh.cz, e-mailem na objednavky@lahofer.cz nebo se zastavte přímo k nám do vinařství.

Jarovín Rosé 2024

Tradičně v předvečer festivalu vína VOC Znojmo se v rámci znojemských Májových slavností uskutečnila v Domě umění také degustace růžových a perlivých vín.

Ocenění si odnášíme za všechny vzorky, které jsme na tuto přehlídku přihlásili:

Vinařství LAHOFER
Rosé LAHOFER 2023 (š. 5523) – zlatá medaile Svatovavřinecké Rosé 2022 (š. 12022) – stříbrná medaile

Vinařství HANZEL
Frankovka Rosé 2022 (š. 12122) – stříbrná medaile


 


SAVE THE DATE: 1. 6. 2024 Paprsky - Special Chill & Lounge Music


Přijďte načerpat energii do letního období nejen ze sílících slunečních paprsků, ale především ze svěžího vína, neotřelého prostředí našeho vinařství a povzbudivé hudby! Ta se stane podstatnou součástí této neobyčejné akce, jejíž hlavním hostem a aktérem, který ji pro vás bude živě mixovat a který se tak postará o jedinečnou atmosféru, bude DJ Lumiere.

Zapište si termín první červnové soboty do svých diářů a sledujte informace o události na našich sociálních sítích a webových stránkách!

Začínáme v 16 hodin, vstup na akci je zdarma
.