Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 20. srpna 2020
Nová vína a zářijové vinařské akce na ZnojemskuHned šest nových vín jsme zařadili do aktuální nabídky Vinařství LAHOFER, jednu novinku pak najdete i ve Vinařství HANZEL. Vyberou si mezi nimi milovníci sušších i sladších vín, bílých, růžových i červených.

Vinařství LAHOFER uvolňuje do prodeje další vína ročníku 2019 a to suché Rulandské šedé z Lampelbergu a Müller Thurgau z Volného pole, do výběru z hroznů vyzrála Pálava ve vinice Vinohrady (vyvážený poměr cukru a kyseliny ji řadí mezi polosladká vína). Šestici novinek doplňuje polosladký Muškát moravský a dvě červená vína - André a Dornfelder - mohutné víno s vysokým extraktem přes 32 g/l.

Novinkou ve Vinařství HANZEL je Zweigeltrebe Rosé, polosuché víno s kombinací 17 gramů zbytkového cukru a sedmi gramy kyselin, která mu dodává šťavnatou chuť po zralé višni, višňovém komplotu a granátovém jablíčku.

Další informace k novým vínům najdete v přiložených aktuálních cenících. Všechna vína můžete objednávat přes náš e-mail objednavky@lahofer.cz, nebo na našem partnerském e-shopu www.vinotrh.cz.

Ve znamení hned několik vinařských akcí, kterých se samozřejmě účastníme i my, bude na Znojemsku i celý měsíc září. V náhradním termínu se uskuteční Festival vín VOC Znojmo a to v sobotu 5. září. Aby se návštěvníci více rozptýlili po celém městě, připravili organizátoři hned několik míst s víny našeho apelačního systému. Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL (spolu s dalšími producenty včetně Vinařství WALDBERG) najdete u rotundy sv. Kateřiny v areálu znojemského hradu a pivovaru. Pozvánka ke stažení ZDE.

 


Ochutnávka vín Znojemské podoblasti

Již den před Festivalem vín VOC Znojmo můžete rozcvičit vaše chuťové buňky na přehlídce vín nominovaných do Národní soutěže vín a to v Dominikánském klášteře na Dolní České ve Znojmě. K ochutnání bude přes 350 vzorků včetně těch našich! Pozvánku si můžete stáhnout ZDE.


"Náhradní" Znojemské vinobraní

V termínu původně plánovaného, tradičního Znojemského historického vinobraní dali vinaři a vinařské obce dohromady program, který vychází vstříc milovníkům vína, kteří si svůj pobyt na největší vinařský svátek v zemi rezervují už dlouho dopředu. Nezůstanete tedy na suchu! Navštívit můžete i novou budovu Vinařství LAHOFER mezi Dobšicemi a Suchohrdly ve vinici U Hájku (mapa ZDE). Ochutnáte u nás výběr vín z Vinařství LAHOFER, HANZEL a WALDBERG. A samozřejmě burčák! Více informací ZDE.