Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 22. 9. 2021
Konec léta s řadou novinek
i mezinárodních ocenění


S astronomickým létem se dnes loučíme šesti novinkami v nabídce Vinařství LAHOFER a velikou spoustou aktuálních ocenění pro naše vína. 

Nejblyštivější medaile získala hned dvě právě uváděná vína na trh. Shodou okolností jde v obou případech o Rulandské šedé.
Suchá rulanda (šarže 16120), v přívlastku pozdní sběr ročníku 2020, se může pochlubit zlatou medailí Galerie rulandských vín 2021 a stříbrnou medailí v aktuálně zveřejněných výsledcích AWC Vienna, vůbec největší světové výstavy vín.
Polosladké Rulandské šedé (šarže 18420) ve výběru z hroznů si z Národní soutěže vín Znojemské podoblasti 2021 odneslo zlatou medaili a z AWC Vienna rovněž stříbro.Dalšími novinkami našeho ceníku jsou Ryzlink vlašský (rovněž zlatý z Národní soutěže vín Znojemské podoblasti 2021), suché Rulandské bílé v pozdním sběru a dvě vína řady BASE - kabinetní Ryzlink rýnský a Müller Thurgau.

Radost nám v posledních dnech udělala i další aktuálně nabízená vína. Do kolonky ocenění jsme například k Pálavě z Babičáku připsali zisk dvou zlatých a to z AWC Vienna a mezinárodní soutěže Oenoforum 2021. Další zlata z výstavy ve Vídni přidaly vzorky z Vinařství HANZEL: polosladké Chardonnay, sladký Muškát žlutý a polosuché Rulandské šedé. Zlatou medailí na mezinárodní výstavě Oenoforum byl oceněn i hanzelácký polosladký Hibernal.

Kompletní aktuální nabídku vín Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL včetně nových ocenění najdete v příloze tohoto mailu.


Úspěchy si připisují nejen naše vína, ale i vloni otevřená budova Vinařství LAHOFER z pera architektonické kanceláře Chybík+Krištof. Stavba se dostala do finále prestižní soutěže MIPIM Awards. Cenu nevyhrála, ale díky finále se o Dobšicích ví po celém světě.Francouzské Cannes každoročně hostí nejen slavný filmový festival, ale i největší světový veletrh nemovitostí MIPIM. Jeho vrcholem je prestižní cena MIPIM Awards, v níž porota oceňuje nejlepší developerské projekty roku. Velkou roli v ní hraje architektura, což vždy potvrzuje i účast světové špičky z oboru a zastoupení významných architektů v porotě. České projekty v ní uspějí jen zřídka, proto je česká účast ve finále opravdu úspěchem. Architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof stanuli po boku tak slavných jmen, jako je Herzog & de Meuron či Snøhetta. Celý článek si můžete přečíst ZDE