Lahofer | víno jako zážitek
Datum vydání: 11. 4. 2024
Nachlaď to!


Aktuální jarní teploty jsou mimořádné, stejně jako naše novinky. Věnujte jim proto pozornost včetně nastavení ideálního stupně jejich chlazení. A jak a co budeme nově chladit?

LAHOFER 4 – 6 °C


Jak už v titulku napovídá údaj o teplotě chlazení, jedná se o šumivá vína z produkce Vinařství LAHOFER, a to hned o dvě šarže oblíbených sektů vyrobených klasickou metodou druhotného kvašení v lahvi aka méthode traditionnelle či méthode champenoise.

V naší nabídce si tak sebevědomě rezervují svá místa lahve Neuburského 2022 (šarže 5622) a Ryzlinku vlašského 2021 (šarže 11121). Obě dvě vína jsou suchá, v kategorii brut, s jemným a bohatým perlením, lehkou minerální a delikátní vůní i chutí, v nichž se u každého z nich odráží jejich odrůdová charakterističnost podtržená něžnou krémovou linkou a svěží kyselinou. Navíc jsou to adepti k dlouhodobému ležení na lahvi, se slibným potenciálem dalšího nazrávání.

HANZEL 8 – 10 °C


Optimální hodnoty pro dvě tichá vína, která přichází do prodeje pod vlajkou Vinařství HANZEL, obě s označením uznávané apelace VOC Znojmo.

Suchý Ryzlink rýnský ročníku 2022 (šarže 12922) vás překvapí výraznou lipově medovou vůní doplněnou o minerální nádech. V chuti se snoubí medově nasládlý tón vyzrálých hroznů se šťavnatou kyselinou a ovocně minerální stopou.

Suché Veltlínské zelené 2022 (šarže 10122) se díky své minerálně-pepřnaté vůni s nádechem lipového květu řadí mezi typické zástupce znojemských veltlínů. Svěží kořenitost a pepřnatost vévodí i lahodné chuti, kterou zdobí lehká ovocitá stopa v jejím závěru.

V příloze tohoto emailu zasíláme aktuální ceníky všech tří vinařství, své objednávky zasílejte na adresu objednavky@lahofer.cz nebo je vyřiďte na našem e-shopu vinotrh.cz.


Sklenka vína s vyhlídkou


Ve středu 1. května zahájí svůj provoz degustační stánek v Rajské vinici situovaný v samém srdci Znojma pod kostelem sv. Mikuláše. Malebná terasa stánku nabízí úchvatné pohledy na okolní svahy, údolí řeky Dyje a okouzlující panorama města. Mimo jiné tu můžete ochutnat exkluzivní Cuvée Rajská vyrobené právě z hroznů pocházejících z této viniční tratě.

Otevírací doba

květen a červen: sobota a neděle od 11.00 do 19.00
červenec a srpen: pondělí až neděle od 11.00 do 20.00
 

Necelý měsíc do Festivalu VOC Znojmo


První květnovou sobotu se ve Znojmě uskuteční již 16. ročník Festivalu vína VOC Znojmo, během kterého budete mít možnost ochutnat nově zatříděná vína do místního apelačního systému z ročníku 2023.

Hlavní program se uskuteční na Horním náměstí v době od 10.00 do 20.30, prožitek z nabízených vín doplní hned několik hudebních a tanečních produkcí, živo bude také na sousedním Václavském náměstí a v prostoru u rotundy sv. Kateřiny, kde najdete relaxační zónu.

Kromě vína se samozřejmě můžete těšit i na pestrou nabídku gastro specialit.
 

SAVE THE DATE: 1. 6. 2024 Paprsky - Special Chill & Lounge Music


Přijďte načerpat energii do letního období nejen ze sílících slunečních paprsků, ale především ze svěžího vína, neotřelého prostředí našeho vinařství a povzbudivé hudby! Ta se stane podstatnou součástí této neobyčejné akce, jejíž hlavním hostem a aktérem, který ji pro vás bude živě mixovat a který se postará o jedinečnou atmosféru, bude DJ Lumiere.

Zapište si termín první červnové soboty do svých diářů a sledujte informace o události na našich sociálních sítích a webových stránkách! Vstup na akci je zdarma.